«Draudzīgais aicinājums»

«Draudzīgais aicinājums» palīdz atdzimt skolām un skolēnu interesei par grāmatām.

Latvijā “Draudzīgā aicinājuma” dienu 1935. gadā iedibināja toreizējais valsts vadītājs Kārlis Ulmanis, aicinot ik gadu janvārī atbalstīt Latvijas skolas, dāvinot grāmatas un mākslas darbus, tādējādi ceļot kultūras līmeni skolās un sabiedrībā. Pēc neatkarības atjaunošanas 1994. gadā šo tradīciju atjaunoja “Draudzīgā aicinājuma” fonds. Savukārt nu jau 8 gadu akciju organizē apgāds „Jumava” sadarbībā ar skolām, taču arī bez speciālas organizēšanas daudzas skolas pašas pārņēmušas šo iniciatīvu, organizē un rīko pasākumus lokālā mērogā, saņemot dāvanā no saviem absolventiem grāmatas un papildinot bibliotēku krājumus.

Šā gada 22. janvārī šāds “Draudzīgā aicinājuma” svinīgais pasākums plānots arī Madonas pilsētas vidusskolā. Tā ietvaros tiks nosaukti grāmatu dāvinātāji un viņu dāvinājums kādai novada vai kādai citai mācību iestādei. Pasākumu papildinās skolēnu koncerts, oficiālas runas un apsveikumi, jo pasākuma galvenais dalībnieks un patrons ir Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.