Drošāka interneta diena

main-pic

6. februārī tiks atzīmēta Drošāka interneta diena

Turpinot tradīciju, jau divdesmit pirmo gadu pēc kārtas Latvijā un daudzviet pasaulē tiks atzīmēta Drošāka interneta diena. 6. februārī Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv, iesaistot bērnus, jauniešus un pieaugušos, organizēs daudzveidīgas aktivitātes, kuras vieno sauklis Drošāks internets sākas ar tevi!

“Drošāka interneta dienas mērķis ir reizi gadā aicināt sabiedrību aizdomāties par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Īpaši svarīgi ir izglītot bērnus un jauniešus, lai viņi spētu sevi pasargāt digitālajā vidē. Tāpēc aicinām skolotājus, bibliotekārus un vecākus iesaistīties Drošāka interneta dienas aktivitātēs, izmantot mūsu sagatavotos materiālus un domāt par drošību globālajā tīmeklī ne tikai šajā dienā, bet katru dienu,” uzsver Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.

10.12.klašu skolēniem Drošāka interneta dienā tiek organizēta populārā viktorīna “Prāta spēles”, kas veltīta daudzveidīgiem interneta drošības aspektiem. Viktorīna notiks tiešsaistē 6. februārī plkst. 13:00. Tajā tiek aicinātas pieteikties vidusskolēnu komandas, kuras jāreģistrē līdz 31. janvārim šeit. 

Tāpat vecāko klašu skolēni Drošāka interneta dienā aicināti doties pie jaunāko klašu skolēniem, lai pārrunātu un kopīgi izzinātu privātuma riskus, kā arī cieņpilnas saziņas un savstarpējo attiecību nozīmi internetā. Drossinternets.lv nodrošinās nodarbībās izmantojamus tiešsaistes resursus, kā arī dalīsies ar noderīgiem ieteikumiem nodarbību vadīšanai.

Jaunāko klašu skolēni Drošāka interneta dienā aicināti savā klasē, skolā, bibliotēkā veidot vides objektu “Droša interneta tīkls”, lai kopīgi izzinātu, kas veido internetu, kā tas darbojas, kas sekmē, bet kas traucē tā darbību un drošību. Lai pastāstītu citiem un palepotos ar paveikto, aicinām dalīties ar objektu fotogrāfijām sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #DID2024 un atzīmējot Facebook @drossinternets un Instagram @drossinternetslv. Publicētās fotogrāfijas piedalīsies izlozē, un veiksmīgākie saņems noderīgas balvas.

Pirmo reizi Drossinternets piedāvā krustvārdu mīklas par internetu, kas izstrādātas dažāda vecuma grupu skolēniem: 1.3.klasēm (10 jautājumi), 4.6.klasēm vai 7.9.klasēm (15 jautājumi). Krustvārdu mīklu risināšana sekmēs skolēnu izpratni par drošību internetā un palīdzēs noteikt zināšanu līmeni. No iekrāsotajiem burtiem ir jāizveido vārds un atbilde jāiesniedz Drošāka interneta centram. Starp atbilžu iesniedzējiem izlozes kārtībā tiks noteiktas balvas.

Atzīmējot Drošāka interneta dienu, Drossinternets.lv tīmekļvietnē ir apkopoti un ikvienam interesentam pieejami aktuālākie izglītojošie materiāli, kas sadalīti pa vecuma grupām. Tie būs noderīgi gan skolu pedagogiem, gan vecākiem.

 

Vairāk informācijas un materiāli – šeit.