Gada skolēni iepazīst Zemgales pilis!

main-pic

19.septembrī Madonas pilsētas vidusskolas skolēni devās iepazīt Zemgales pilis, to kultūrvēsturisko nozīmi. Paldies ,, Skolas somai” par iespēju.

 

Bauskas pils

Bauskas pilī skolēniem notika mācību stunda “Renesanses laika spēles”  Tā bija aktīva nodarbība skolēniem, kuras laikā ir skolēni uzzināja vairāk par renesanses laika spēlēm un rotaļām un galma sadzīves kultūru.  Dalībnieki kopīgi ar programmas vadītāju  iepazina un izspēlēja rotaļas un spēles, kas veidotas pēc renesanses perioda mākslas darbos redzamajiem spēļu galdiņiem un Bauskas pils arheoloģiskā materiāla. Nodarbībā tika stāstīts par vēsturi, galma sadzīves kultūru, arheoloģiju, brīvā laika pavadīšanas iespējām- spēlēm un rotaļām. 

Dina: Muzeja pētniece mūs iepazīstināja ar dažādām spēlēm, ko spēlēja to laiku bērni. Mums bija iespēja uzkāpt tornī un apskatīties skaistos skatus, apskatījām arī Bauskas pilsdrupas, kas tur ir palikušas.

Rasa: Man ļoti patika Bauskas pilī uzkāpt torņa augšā un skatīties skaistos skatus.

 

Rundāles pils

Rebeka: Man patika Rundāles pils. Tur bija interesanti, skaisti. Viss lielāko uzmanību man piesaistīja telpu griezti. Tie bija izrotāti ar skaistiem, krāsainiem zīmējumiem. Bija interesanti apskatīties, kā izskatījās pilis, kur agrāk dzīvoja. Kā izskatījās senās drēbes, trauki, rotas, spēles, lietas. Un varēja drusku iejusties seno laiku atmosfērā.

Estere: Rundāles pils tā bija brīnišķīga vieta. Griestu bija izgreznoti ar zīmējumiem un rakstiem. Bija vecās mēbeles un vecās grīdas. Gultas bija augstas un diezgan cietas. Galdi bija grezni uzklāti un izgreznoti ar skaistiem galdautiem. Es varēju iedomāties kā cilvēki dzīvoja agrākos laikos.

Ance: Jau ieejot ēkā, mani iespaidoja gan ārpuses arhitektūra, gan interjers un tā dizains. Es jutos maza, dēļ pils augstajiem griestiem un lielajiem mākslas darbiem, kas tika izvietoti visur. Dziļi apbrīnoju katru sīko detaļu, jo visi darbi bija izstrādāti tik smalki un rūpīgi, manuprāt, izcili atspoguļojot tā laika stilu – rokoko. Izbaudīju redzēt arī ieskatu 18. gadsimta cilvēku dzīvē, ko burvīgi ilustrēja katras telpas unikālais dekors. Pēc manām domām, Rundāles pils ir viena no vislabākajiem sasniegumiem Latvijas mākslas un kultūras vēsturē – tās apjoms, dizains un detaļas ir neiedomājami apbrīnojamas un es esmu ļoti pateicīga par iespēju to apskatīt.

Inese: Man patika rožu dārzs. Tur bija skaistas skulptūras un puķes. Visvairāk man patika tualetes dizains. Tad kad es gāju pa dārzu es jutos tik brīvi.

Elizabete: Šis dārzs bija ļoti harmonisks un kopts tur bija ļoti šķīsti, noteikti apmeklētu atkal.

Kārlis: Es jau biju bijis Rundāles pils dārzā, tāpēc īsti nekādas jaunas emocijas neguvu, bet bija liels prieks atcerēties kā dārzs izskatījās. Biju aizmirsis, ka dārzs bija sadalīts bosketos, kā piemēram, Zilais boskets, Austrumu boskets, Lilliju boskets. Kā arī bija forši pastaigāt pa vīnogulāju tuneli un iekost kādu vīnogu. Bija arī iespaidīgs amfiteātris un arī dārzs izcēla pašu pili.

Matīss: Rundāles pils ir vieta, kas nebeidz pārsteigt. Labi pazīstamais ikreiz šķiet, kā no jauna ieraudzīts. Rundāles pils dārzs pat rudenī ir saglabājis savu krāšņumu un krāsu bagātību. Gan pilī, gan tās dārzā ir iespējams izjust pils bagātību, eleganci un izcilu arhitektūru.

Endija: Es ekskursijas laikā biju ļoti patīkami pārsteigta par redzēto Rundāles pilī, kur līdz šim nebiju bijusi. Man ļoti patika brīvā atmosfēra, kā arī ļoti laba un draudzīga kompānija. Mēs varējām uzzināt, kā dzīvoja agrāk un kāda agrāk bija to arhitektūra. Esmu priecīga par savu pieredzi!

Ance: Jau ieejot ēkā, mani iespaidoja gan ārpuses arhitektūra, gan interjers un tā dizains. Es jutos maza, dēļ pils augstajiem griestiem un lielajiem mākslas darbiem, kas tika izvietoti visur. Dziļi apbrīnoju katru sīko detaļu, jo visi darbi bija izstrādāti tik smalki un rūpīgi, manuprāt, izcili atspoguļojot tā laika stilu – rokoko. Izbaudīju redzēt arī ieskatu 18. gadsimta cilvēku dzīvē, ko burvīgi ilustrēja katras telpas unikālais dekors. Pēc manām domām, Rundāles pils ir viena no vislabākajiem sasniegumiem Latvijas mākslas un kultūras vēsturē – tās apjoms, dizains un detaļas ir neiedomājami apbrīnojamas un es esmu ļoti pateicīga par iespēju to apskatīt.

Elīna: Man patika pastaiga pa Rundāles pils dārzu, ārā bija jauks laiks un patīkams vējš. Iepriecināja vēl ziedošās rozes un citas puķes, kas atgādināja par vasaru. Katrs stūrītis pils dārzā bija pārdomāts, sakopts un aizpildīts, kopā veidojot skaistu skatu no augšas.

Rasa: Man Rundāles pilī vismīļākās telpas bija dāmu kleitu zāle un azartspēļu telpa. Rundāles dārzā man ļoti patika skaistās rozes un strūklaka.