eTwinning “BOOK WHISPER TRANSLATORS”

eTwinning projekts ir skolēnu padziļināts pētījums par kādu tematu, kam ir pietiekama vērtība, lai tam veltītu laiku, uzmanību un enerģiju.” /L. Katz/

Viena no veiksmīgākajām metodēm, īstenojot kompetenču pieeju izglītībā, ir projekta metode.

Kas ir eTwinning?

eTwinning ir Eiropas skolu sadarbības tīkls, kura mērķis ir veicināt izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

eTwinning nav tikai platforma, bet kopiena uzņēmīgiem, radošiem un moderni domājošiem pedagogiem. Izglītības standarts ir obligāts, metodes izvēle – Tavā ziņā. eTwinning darbojoties, palīdz izvēlēties apgūt mūsdienīgas un interaktīvas mācību metodes.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības jaunatnes un sporta jomā “Erasmus+” aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību un audzināšanas procesā un veicinot pedagogu profesionālo pilnveidi IKT un valodu jomā.

eTwinning piedāvā drošu bezmaksas sadarbību platformu www.etwinning.net , kurā skolotāji no vairāk kā 40 valstīm tīklojas, apmainās pieredzē un tiešsaistē īsteno skolu sadarbības projektus. Strādā drošā projekta tiešsaistes paltformā TwinSpace, apmainās idejām ar kolēģiem no visas Eiropas.

Kāpēc skolēni iesaistās eTwinning:

• veido saziņu ar skolēniem no dažādām valstīm
  • nacionālās identitātes apzināšanās un popularizēšana
  • svešvalodu apguve un praktizēšana
  • veicina skolēnu motivāciju mācīties un radošu tehnoloģiju izmantošanu
  • virtuāla ceļošana
  • iniciatīva un uzņēmējdarbība
  • kultūras izpratne un izpausme
  • mācīšanās mācīties
  • uzdrīkstēšanās ko jaunu pamēģināt
  • iegūt starptautisku atzinību

Kāpēc skolotāji iesaistās eTwinning:

• lai mācību procesu padarītu starptautisku, attīstītu skolēnu svešvalodu un starpkultūru komunikācijas prasmes
  • lai iegūtu starptautisku pieredzi un domu apmaiņu ar pedagogiem dažādās valstīs
  • lai popularizētu savu un skolas pieredzi
  • lai iegūtu zināšanas par citu tautu kultūru kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm
  • lai jēgpilni izmantotu IKT mācību stundās
  • lai varētu pieteikties dalībai starptautiskos pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos un izvirzīt savu projektu dažādām balvām
  • lai apgūtu jaunas metodes, piedalītos eTwinning nacionāla un starptautiska mēroga mācībās
  • profesionāla tālākizglītība
  • iespēja iegūt starptautisku atzinību
  • lai iegūtu piekļuvi drošai platformai, kur veidot savu Erasmus+ projektu

Ieguvumi:

• Kvalitātes sertifikāts apliecina skolotāja sasniegumus un ieguldīto darbu eTwinning projekta īstenošanā
  • Sertifikāts apliecina skolēna aktivitāti projektā un skolas veiksmīgu iestāšanos Eiropas skolu sadarbības projektos
  • Iegūstot eTwinning nacionālo kvalitātes sertifikātu, tiek automātiski piedāvāta iespēja arī skolēniem izveidot un piešķirt kvalitātes sertifikātus
  • Iegūstot projekta kvalitātes sertifikātu, ir iespēja pieteikties nacionālajam un Eiropas eTwinning balvām.

Kā piešķir Nacionālo un Eiropas kvalitātes sertifikātu:

Katras valsts eTwinning Nacionālais atbalsta dienests izvērtē sertifikātam pieteiktos projektus atbilstoši kritērijiem. Starptautiskie projekti, kas saņēmuši vismaz divu valstu Nacionālos kvalitātes sertifikātus, automātiski pretendē uz Eiropas kvalitātes sertifikātu. Projekta partneri, kuri ir saņēmuši Eiropas kvalitātes sertifikātu, var pieteikties Eiropas eTwinning balvas konkursam.

Vairāk informāciju par eTwinning var iegūt https://etwinning.lv/

2024./2025.m.g. Latvijā darbojas 19 vēstnieki.

Madonas pilsētas vidusskolā kā eTwinning vēstniece 2024./2025.m.g. darbojas Mairita Smeltere.

Kas ir eTwinning vēstnieks?

Tas ir pieredzējis pedagogs, eTwinning projektu īstenotājs un padomdevējs, kas regulāri dalās savā pieredzē un vada nodarbības citiem eTwinneriem. Vēstnieku mērķis ir popularizēt eTwinning ideju un izplatīt eTwinning platformā īstenoto projektu labās prakses piemērus.

2024./2025.m.g. Madonas pilsētas vidusskolā 9.klašu komanda KOPĀ AR SKOLOTĀJU Mairitu Smelteri ir uzsākusi aktīvu darbu starptautiskais eTwinning projektā “BOOK WHISPER TRANSLATORS”.

Projekta sadarbības partneri:  Turcija, Portugāle, Polija, Latvija

Projekta mērķis: literatūras izzināšana, popularizēšana, veicinot grāmatu lasīšanu jauniešu vidū.

Pētīt un atklāt, kā  dažādu kultūru konteksti ietekmē grāmatu interpretāciju, veicinot starpkultūru sapratni.

Uzdevumi:

• radoši, izzinoši lasītprasmes veicinoši uzdevumi, kas palīdz attīstīt skolēniem (jauniešiem) izpratni par dažādiem žanriem literatūrā (luga, drāma, eseja, epifānijas, stāsts, novele, oda, dzejolis, fantāziju žanrs)
  • veicināt lasītprasmi, uzlabojot analītiskās prasmes, argumentēt savu viedokli, balstoties uz faktiem
  • svešvalodas (angļu valodas) praktizēšana ar vienaudžiem no citām valstīm
  • prasmīgi darboties un apgūt digitālās vietnes (ESEP, TwinSpace), veicot dažādas aktivitātes projekta laikā
  • klātienes tikšanās ar rakstniekiem u.c. sadarbības aktivitātes jauktās komandās
  • tiešsaistes tikšanās ar projekta partneriem skolotājiem/ skolēniem….

eTwinning projektu koordinatore

Mairita Smeltere