Projekts “Apaļš kā pūpols”

Programma “Sabiedrības izglītošana un atbalsts”

Projekts “Apaļš kā pūpols”

Projekta norises laiks: 2017.mācību gads, oktobris – maijs.

Skolas: Rīgas Juglas vidusskolas, Mārupes vidusskola, Madonas vidusskola

Projekta mērķis: Skolēnu izpratne par veselību kopumā – mītu un aizpriedumu mazināšana par slimību.

Projekta ideja: Projekts tiek īstenots kā konkurss starp trīs skolām(Rīga, Rīgas rajons, reģions) vecāko klašu skolēniem.

Tēmas un mēnešu sadalījums:

• Oktobris – Veselīgs pikniks (pareiza degšķidruma lietošana,PET pudeļu utilizēšana);
  • Novembris – Smēķēšana (tiešs ļaunums, ko nodara smēķēšana);
  • Janvāris – Sadzīves ķīmija (glifosāts, bisfenols, u.c.);
  • Februāris – visu projektā iesaistīto skolu pasākums ar diskusijām par tēmu garīgā veselība (stress, dziedniecība, dzīvot ar interesi, prieku un piepildījumu); Tai skaitā arī izglītība un karjera.
  • Marts – Saules ietekme uz cilvēka organismu (neveselīgie pārspīlējumi);
  • Aprīlis – Pieejamie ārstēšanās resursi un atbalsts (bezmaksas pakalpojumi, “zaļais koridors”, jaunākās tehnoloģijas, fondi); Kļūdas ārstēšanās laikā (mīti, aizvēsturiskas metodes, bailes).
  • Maijs – Noslēguma pasākums. Sagatavot veselīgas uzkodas noslēguma pasākumam.Tāpat tiks veikts atskats uz notikušo projektu, tiks demonstrēti veiksmīgākie projekti, izdales materiāli un apkopotas atziņas.